AKCE/CO BUDE

Představení programů dobrovolnického centra Bonum (část třetí)

. .

Program Hej rup! Program je určený pro dobrovolníky jednotlivce i skupiny, kteří mohou pomoci jednorázově při organizaci různorodých akcích zaměřených na sport, kulturu a další. Činnosti mohou být různorodé:

- roznos letáků, fyzická výpomoc při stavění a bourání akce, moderování akcí, vystupování na akcích samotné, výpomoc s organizací účinkujících. Například při: Velikonocích, Čarodějnicích, Dětských dnech, Letnicích, Vánoční akce - zpívání koled, předávání poselství Vánoc.

- lze organizovat akce na obnovu kulturního dědictví v regionu - tradice, zvyky apod.

Dále je určen pro jednorázové fyzické výpomoci v zařízeních poskytujících sociální služby. Především při sezónních úklidech, údržbě okolí a zeleně, drobných opravách provozního zařízení, natírání plotu, stěhování kvůli rekonstrukci apod.


Program Sbírkování

Program pro jednotlivce i skupiny, zaměřený na výpomoci dobrovolníků při sbírkách - Tříkrálové, Potravinové, Sběr šatstva. U dalších přijímacích organizací může jít o jednorázové finanční a další sbírky na rekonstrukce a aktivity jejich zařízení.


Program Výletníci

Program určený pro dobrovolníky cestující s dětmi se zdravotním postižením nebo dalších zařízení na prodloužené víkendy, letní a zimní pobyty. Dále pro dobrovolníky cestující s osobami se zdravotním postižením na výlety a pobyty. Vhodné pro jednotlivce a skupiny.


Program Doma a přesto s námi

Ne každému vyhovuje veřejný styk a tak jsme připravili tento program pro dobrovolníky - jednotlivce. Můžete nám, jako dobrovolník, pomoci při úpravách kostýmů pro Tříkrálovou sbírku, s různými ručními pracemi pro klienty sociálních služeb (šití, pletení, háčkování, opravy oděvů apod.), výroba upomínkových předmětů pro organizace (jehelníčky, spací polštářky a další drobnosti), výroba nebo úprava pomůcek pro klienty sociálních služeb.


Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na Vás.

13. 06. 2018

Veřejné setkání k projektu „Komunitní plánování rozvoje sociálních služeb pro ORP Písek“ - pozvánka

Dovolujeme si Vás tímto pozvat na veřejné setkání, které se uskuteční dne: 13. června 2018 ve 15:00 ve Sladovně v Písku (Velké náměstí 113, prostor Dream studia).

01. 06. 2018

LETNÍ PLES DIACELU PÍSEK - pozvánka

Diacel Písek, sdružení rodičů dětí s diabetem a celiakií, z.s.pořádá LETNÍ PLES Diacelu Písek.

25. 05. 2018

Sebeobrana pro seniory a zdravotně postižené.

Jihočeské centrum rovných příležitostí z. ú. pořádá v rámci projektu „Učením ke zdraví“ Sebeobranu pro seniory a zdravotně postižené. Přijďte se pod vedením zkušeného lektora sebeobrany Ing. Martina Hermanna naučit, jak se ubránit při napadení či nečekaném konfliktu.

NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Nemám co jíst

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na Oblastní ch...

Více

Nemám dost peněz na bydlení a jídlo

Veškeré dávky jsou vypláceny na místně příslušném úřadu práce dle místa vašeho trvalého bydliště. ...

Více

Pečuji o dítě s postižením

V této otázce velmi záleží na věku dítěte. Od jednoho roku věku dítěte má zákonný zástupce dítěte možno žáda...

Více

Jsem sám/sama a potřebuji pomoc

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku. Sociální pr...

Více
Více dotazů