AKCE/CO BUDE

Představení programů dobrovolnického centra Bonum (část třetí)

. .

Program Hej rup! Program je určený pro dobrovolníky jednotlivce i skupiny, kteří mohou pomoci jednorázově při organizaci různorodých akcích zaměřených na sport, kulturu a další. Činnosti mohou být různorodé:

- roznos letáků, fyzická výpomoc při stavění a bourání akce, moderování akcí, vystupování na akcích samotné, výpomoc s organizací účinkujících. Například při: Velikonocích, Čarodějnicích, Dětských dnech, Letnicích, Vánoční akce - zpívání koled, předávání poselství Vánoc.

- lze organizovat akce na obnovu kulturního dědictví v regionu - tradice, zvyky apod.

Dále je určen pro jednorázové fyzické výpomoci v zařízeních poskytujících sociální služby. Především při sezónních úklidech, údržbě okolí a zeleně, drobných opravách provozního zařízení, natírání plotu, stěhování kvůli rekonstrukci apod.


Program Sbírkování

Program pro jednotlivce i skupiny, zaměřený na výpomoci dobrovolníků při sbírkách - Tříkrálové, Potravinové, Sběr šatstva. U dalších přijímacích organizací může jít o jednorázové finanční a další sbírky na rekonstrukce a aktivity jejich zařízení.


Program Výletníci

Program určený pro dobrovolníky cestující s dětmi se zdravotním postižením nebo dalších zařízení na prodloužené víkendy, letní a zimní pobyty. Dále pro dobrovolníky cestující s osobami se zdravotním postižením na výlety a pobyty. Vhodné pro jednotlivce a skupiny.


Program Doma a přesto s námi

Ne každému vyhovuje veřejný styk a tak jsme připravili tento program pro dobrovolníky - jednotlivce. Můžete nám, jako dobrovolník, pomoci při úpravách kostýmů pro Tříkrálovou sbírku, s různými ručními pracemi pro klienty sociálních služeb (šití, pletení, háčkování, opravy oděvů apod.), výroba upomínkových předmětů pro organizace (jehelníčky, spací polštářky a další drobnosti), výroba nebo úprava pomůcek pro klienty sociálních služeb.


Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na Vás.

07. 09. 2017

SENIORSKÉ HRÁTKY

Jihočeský kraj a města Český Krumlov, Strakonice, Prachatice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a České Budějovice Vás zvou na Seniorské hrátky. V Písku proběhnou ve čtvrtek 7. září 2017 od 15:00 do 17:00 hodin v Divadle Fráni Šrámka v Písku. Těšit se můžete na vystoupení Josefa Laufera, dostanete užitečné informace o Senior Pasech i Senior Pointech atd. Vstupné je zdarma. Podrobné informace čtěte na plakátu.

03. 09. 2017

DIACEL PÍSEK pořádá 10. turnaj v pentaque

V neděli 3. září 2017 pořádá Diacel Písek pro členy a přátelé 10. jubilejní turnaj v pentaque v Semicích na hřišti. Sraz je ve 12:00 hodin. Podmínkou je mít 3členné družstvo složené z "malých i velkých", mít vlastní pentaquové koule a udělat si čas na celé nedělní odpoledne.

01. 08. 2017

DRUHÉ SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE PRO VŠECHNY

Na úterní odpoledne 1.srpna písecká pobočka NADĚJE připravuje pro veřejnost několik soutěží na hřištích a prostranství u Domovinky na Jiráskově nábřeží. Tak koho bavilo červencové soutěžní odpoledne na Por-tyči, může se dostavit k Domovince od 13 - 15,30 hodin. Určitě přijďte, nudit se nebudete, můžete si vyzkoušet nové aktivity. Sebou dobrou náladu, kamarády, rodiče, prarodiče a soutěžního ducha.

NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Mám dluhy

Jste v dluhové pasti a nevíte kudy dál? Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městsk&eacu...

Více

Jsem sám/sama a potřebuji pomoc

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku. Sociální pr...

Více

Mám dluhy – jsem v dluhové pasti a nevím kudy dál

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na organizaci THEIA &...

Více

Nemám kde bydlet

Přišli jste o bydlení nebo vám v blízké době hrozí vystěhování? Obraťte se na Oddělení sociální práce a po...

Více
Více dotazů