NOVINKY/CO BYLO

28. 07. 2017

DIA TÁBOR ŠTĚDRONÍN 2017

I letos se začátkem července tentokrát 44 dětí ve věku 7,5 – 17 let na letním dia táboře „Štědronín 2017“, který uspořádal Diacel Písek pro děti s cukrovkou a bezlepkovou dietou. Děti přijely nejen z Písku, Milevska a Prahy /členové Diacelu/, ale opravdu z celé republiky, nejvzdálenější účastník byl tentokrát z Orlických hor, další př. Z Karlových Varů, Chomutova, Brna… Hlavní vedoucí byla Zdenka Staňková, další instruktoři – Honza Staněk, Hynek Králíček a Vojta Habiger. Na táboře musí být lékař diabetolog – první týden MUDr. David Habart, druhý MUDr. Eva Stoláriková, oba z IKEMu Praha a další zdravotníci se střídali – sestřička Pavla Hýblová, zdravotní bratr Dan Holub a Martina Zajíčková.

24. 07. 2017

Co přináší dobrovolnictví? II.

Vážení čtenáři, příznivci a dobrovolníci, přinášíme Vám další ze série rozhovorů s lidmi, kteří mají osobní zkušenost s touto činností. Tentokrát s paní Mirkou, která byla první, kdo se v Bonu registroval a která je důkazem toho, že dobrovolnictví je vhodné i pro dříve narozené.

24. 07. 2017

EUROKLÍČ

Cestujete nebo se jen pohybujete ve vašem městě a okolí? Každý z nás je rád, když je nezávislý na další osobě. A někdy stačí tak málo, mít u sebe Euroklíč. Ptáte se, o co jde a čeho se to týká? Euroklíč je klíč, který téměř třicet let po celé Evropě zajišťuje rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení (např. WC, sprch, ale i výtahů, svislých a schodišťových plošin apod.) osazených jednotným Eurozámkem.

23. 07. 2017

SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE PRO VŠECHNY

Na odpoledne 13.7. si zaměstnanci písecké pobočky NADĚJE připravili pro veřejnost několik soutěží ve vnitrobloku sídliště Portyč. Aktivity byly různé - zájemci se mohli trefovat míčkem do chřtánu lva, házet kroužky na terč s kolíky, navlékat kostičky s otvorem na špejli nebo záclonové kroužky na šňůru. Svoji zručnost mohly děti vyzkoušet s ping - pongovým míčkem na pálce nebo lžíci při slalomu mezi metami. Znalost přírody předvedli všichni přiřazováním obrázků a stop zvířat.

23. 07. 2017

Káčka v Putimi

Na přání dětí ze školních klubů NADĚJE jedeme na výlet opakovaně. Stejná zastávka vlaku jako před týdnem, ale jiný směr. Tentokrát jedeme na druhou stranu - do Putimi. Od vlakového nádraží jsme po hrázi Podkostelního rybníka došli k místní restauraci, kde si děti snědly u hřiště svačinu a pohrály si. Potom jsme se vydali dál. Putim se proslavila románem Jaroslava Haška o dobrém vojáku Švejkovi, tak jsme se s ním po cestě vyfotili. Ptáte se, co znamenají ta káčka?

23. 07. 2017

Tradičně do Makova

První dva červencové středeční výlety s NADĚJÍ měly podobné téma. Zvířata. Na oba výlety jezdíme již několik let a na opakované žádosti dětí. První výlet jsme s dětmi absolvovali vlakem do Čížové a odtud pěšky do Záchranné stanice Makov. Po nákupech v místním obchodu jsme došli ke stanici, kde nás již očekávala paní Račanová. Po úvodním seznámení s významem Záchranné stanice a náplní práce ošetřovatelů jsme se dozvěděli i jak stanice přijímá postižená zvířata, koho volat, když potřebujeme pomoci s převozem živočicha. Lze zavolat hasičský záchranný sbor, Policii ČR a městskou policii nebo volat přímo do stanice.

19. 07. 2017

15 let v MESADĚ aneb sociální služby zk(o)ušené

Je 15 let v životě malé neziskovky velký zázrak? Nebo je to úplně jinak? Správná je druhá možnost. Jedna z mých oblíbených knížek se jmenuje „Lidský vztah jako součást profese“. V pomáhajících povoláních si každý vybaví vztah ke klientům, uživatelům, žákům… Ale snad ještě důležitější je „lidské klima“ v pracovním týmu.

14. 07. 2017

„HURÁ NA PRÁZDNINY“ PODRUHÉ

Na konec školního roku každoročně plánuje NADĚJE pobočka Písek již tradiční akci v Purkraticích „Hurá na prázdniny“. Letos na konci června nám bohužel nevyšlo počasí a tak se musel fotbalový turnaj a opékání špekáčků zrušit. Tradiční akci jsme dětem nechtěli upřít a tak jsme ji dodatečně uspořádali v úterý 11.července.

23. 06. 2017

Co přináší dobrovolnictví? Rozhovor s dobrovolnicí působící na řeckém ostrově Chios

Se slečnou Janou Lejskeovou jsme se poprvé v životě setkali v odlišných rolích a situaci. Naše setkání postupně vyústilo v inspirativní přátelství. Nejen, že máme hodně blízké názory , ale nedávno jsme zjistili, že se setkáváme v další oblasti - v dobrovolnictví. Jana je dobrovolníkem v uprchlickém táboře v Řecku, já se věnuji koordinaci dobrovolnického centra v Písku. Společně jsme se rozhodly, že Vám činnost dobrovolníka v zahraničí přiblížíme v následujícím rozhovoru.

01. 06. 2017

DEN DĚTÍ S NADĚJÍ

Ve středu 31.5.2017 pořádala NADĚJE, pobočka Písek ve spolupráci s Centrem kultury Den dětí s NADĚJÍ v Palackého sadech. Pro děti byly připraveny zábavné aktivity s tématem „Indi-ánské krůčky“ na stanovištích od 12,30h. do 16,30h. Jak se dětem v soutěžích daří se přišla podívat i paní starostka Mgr. Eva Vanžurová a pan místostarosta Mgr. Ing. Jiří Hořánek. Popřáli dětem správnou a zábavnou cestu po stopách indiánů. Celou akci moderoval a aktivitami děti a rodiče provázel dobrovolník Roman Ondřich.

Předchozí | celkem 83 (10 - 20 ) | Další
NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Pečuji o dospělou osobu s postižením

Péče o osoby se zdravotním postižením v domácím prostředí zahrnuje celou řadu otázek. Zvládá rodina péči samostatně neb...

Více

Vracím se z výkonu trestu

O pomoc se můžete obrátit k sociální kurátorce Oddělení sociální práce a pomoci Městského úřadu v Písku. Mů...

Více

Pečuji o dítě s postižením

V této otázce velmi záleží na věku dítěte. Od jednoho roku věku dítěte má zákonný zástupce dítěte možno žáda...

Více

Nemám dost peněz na bydlení a jídlo

Veškeré dávky jsou vypláceny na místně příslušném úřadu práce dle místa vašeho trvalého bydliště. ...

Více
Více dotazů