NOVINKY/CO BYLO

Co přináší dobrovolnictví? III.

14. 08. 2017

Vážení čtenáři, příznivci a dobrovolníci, přinášíme další ze série rozhovorů s našimi dobrovolníky. Slečna Lada je budoucí studentkou 2.ročníku SOŠ ve Volyni a členkou Sboru dobrovolných hasičů.

Co Tě přimělo k tomu, aby ses do Bona přihlásila (myšlenka, nápad, idea)?

Při přednášce mě zaujala činnost dobrovolnictví o které byla řeč a řekla jsem si: Proč bych nemohla i já něco podobného zkusit?. Nejen, že tato činnost slouží pro dobrou věc, ale osobně mi, jako studentce sociální činnosti, může pomoci získat znalosti pro studium a především do života.


Jak jsi vnímala přijímací proces? Byl pro Tebe náročný nebo naopak?

Přijímací proces byl pro mě velmi příjemný. Dorazila jsem do Písku do Bona, kde jsem se měla setkat s paní Markétou Kracíkovou, která u nás na škole dělala přednášku. Dále také s paní Mgr. Vlaďkou Zborníkovou ze sdružení Švagr, se kterou jsem měla jet na tábor. Obě paní byly velmi příjemné a díky tomu byl celý přijímací proces příjemný a přátelský.

K samotnému táboru - co Tě nejvíce překvapilo? Ať už pozitivně nebo negativně?

Na tábor jsem se velmi těšila, především na děti. Trochu jsem se bála jestli to s dětmi zvládnu, ale když jsem přijela na tábor tak mě příjemně překvapily. Popravdě jsem čekala horší - více zátěžové situace a dny, než ve skutečnosti byly. Vedoucí měli pro děti připravený nádherný a pestrý program. Děti se bavily a zároveň učily novým věcem.

Jakou novou zkušenosti Ti dobrovolnictví na táboře přineslo? Je něco, v čem jsi se tam zdokonalila?

Zkušeností mám mnoho. Na táboře byly děti od 4 do 15 let, mohla jsem vidět spoustu různých postojů k připravenému programu. Musela jsem se naučit, že nemohu být pro děti pokaždé kamarádka, ale někdy je potřeba jít příkladem a někdy musím umět zvýšit hlas a umět zavelet, vybudovat si silnější autoritu.

Kdybys měla někomu jakoukoliv dobrovolnickou činnost doporučit, co bys mu řekla?

Určitě bych se pochlubila svou zkušeností a vřele doporučila.

Pojedeš i příští rok?

Určitě, pokud nám do toho nezasáhne rodinná dovolená nebo jiná akce, ráda bych jela znovu.

Lado, děkuji za potěšující rozhovor a těším se, až se opět uvidíme.

--
Bonum - dobrovolnické centrum při Oblastní charitě Písek
tel. +420731549777
Facebook - /dobrovolnicipisek/
web: dobrovolnicipisek.charita.cz

26. 10. 2017

„TÁHLI, TÁHLI AŽ ŘEPU V KNIHOVNĚ VYTÁHLI“

Druhá lekce v knihovně začala s padákem. Děti si vyzkoušely poznávání základních barev na padáku, zahrály si pohybovou hru „Čáp ztratil čepičku“, při které musely změnit svou polohu.

24. 10. 2017

Bramboriáda s NADĚJÍ

V tělocvičně střediska Purkratice proběhla 18. 10. 2017 plánovaná Bramboriáda! Děti si vyzkoušely, jak se koulí brambora z naučené básničky při válení sudů a cvičení kotoulů na žíněnkách, nosily bramboru na lžíci při slalomu mezi kuželkami, povídaly si o bramborách, jídlech z brambor a posuzovaly kvalitu brambor a zkoušely další aktivity. A co byste čekali jako odměnu? Děti dostaly slanou bramborovou odměnu na posilněnou na zpáteční cestu.

24. 10. 2017

Příprava do školy v NADĚJI

Školáci mají stále díky projektu BOS (Bez obav spolu) možnost navštěvovat doučování na střediskách v klubech NADĚJE denně od 13:00 - 15:00. Po osobní domluvě s vedoucí střediska je možno upravit čas doučování na středisku Nábřeží i po 15:00. Nezapomínejte si brát s sebou své učebnice, sešity a pomůcky! Hana Šefránková, NADĚJE PÍSEK

NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Mám dluhy – jsem v dluhové pasti a nevím kudy dál

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na organizaci THEIA &...

Více

Nemám co jíst

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na Oblastní ch...

Více

Máme dluhy - Jsme v dluhové pasti a nevíme kudy dál?

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na organizaci THEIA &...

Více

Vracím se z výkonu trestu

O pomoc se můžete obrátit k sociální kurátorce Oddělení sociální práce a pomoci Městského úřadu v Písku. Mů...

Více
Více dotazů