NOVINKY/CO BYLO

Co přináší dobrovolnictví? III.

14. 08. 2017

Vážení čtenáři, příznivci a dobrovolníci, přinášíme další ze série rozhovorů s našimi dobrovolníky. Slečna Lada je budoucí studentkou 2.ročníku SOŠ ve Volyni a členkou Sboru dobrovolných hasičů.

Co Tě přimělo k tomu, aby ses do Bona přihlásila (myšlenka, nápad, idea)?

Při přednášce mě zaujala činnost dobrovolnictví o které byla řeč a řekla jsem si: Proč bych nemohla i já něco podobného zkusit?. Nejen, že tato činnost slouží pro dobrou věc, ale osobně mi, jako studentce sociální činnosti, může pomoci získat znalosti pro studium a především do života.


Jak jsi vnímala přijímací proces? Byl pro Tebe náročný nebo naopak?

Přijímací proces byl pro mě velmi příjemný. Dorazila jsem do Písku do Bona, kde jsem se měla setkat s paní Markétou Kracíkovou, která u nás na škole dělala přednášku. Dále také s paní Mgr. Vlaďkou Zborníkovou ze sdružení Švagr, se kterou jsem měla jet na tábor. Obě paní byly velmi příjemné a díky tomu byl celý přijímací proces příjemný a přátelský.

K samotnému táboru - co Tě nejvíce překvapilo? Ať už pozitivně nebo negativně?

Na tábor jsem se velmi těšila, především na děti. Trochu jsem se bála jestli to s dětmi zvládnu, ale když jsem přijela na tábor tak mě příjemně překvapily. Popravdě jsem čekala horší - více zátěžové situace a dny, než ve skutečnosti byly. Vedoucí měli pro děti připravený nádherný a pestrý program. Děti se bavily a zároveň učily novým věcem.

Jakou novou zkušenosti Ti dobrovolnictví na táboře přineslo? Je něco, v čem jsi se tam zdokonalila?

Zkušeností mám mnoho. Na táboře byly děti od 4 do 15 let, mohla jsem vidět spoustu různých postojů k připravenému programu. Musela jsem se naučit, že nemohu být pro děti pokaždé kamarádka, ale někdy je potřeba jít příkladem a někdy musím umět zvýšit hlas a umět zavelet, vybudovat si silnější autoritu.

Kdybys měla někomu jakoukoliv dobrovolnickou činnost doporučit, co bys mu řekla?

Určitě bych se pochlubila svou zkušeností a vřele doporučila.

Pojedeš i příští rok?

Určitě, pokud nám do toho nezasáhne rodinná dovolená nebo jiná akce, ráda bych jela znovu.

Lado, děkuji za potěšující rozhovor a těším se, až se opět uvidíme.

--
Bonum - dobrovolnické centrum při Oblastní charitě Písek
tel. +420731549777
Facebook - /dobrovolnicipisek/
web: dobrovolnicipisek.charita.cz

18. 08. 2017

ODVETNÝ FOTBALOVÝ TURNAJ V PURKRATICÍCH

V Purkraticích se sešlo dvaadvacet dětí školou povinných. Z toho 15 dětí v botaskách a kopačkách, které se chystaly sehrát souboj družstev s fotbalovým míčem o putovní pohár. Paradoxně se proti prvnímu turnaji v červenci sešlo více děvčat než chlapců. To však nebránilo tomu, aby jsme viděli kvalitní fotbalové momenty.

18. 08. 2017

„TANČÍME PRO RADOST“

Ranní počasí nenasvědčovalo tomu, že se nám dnešní akce vydaří bez deště. Děti se sešly v 9,30h. v klubu Ostrov na Nábřeží na generální zkoušku. Pak jsme se všichni přesunuli na zastávku ČSAD a vyčkávali příjezdu autobusu. Bohužel se to neobešlo bez deště. Autobus nás dovezl do Chlaponic, odkud jsme se pěšky přesunuli do Mladotic. Zde děti využily herních prvků dětského hřiště a přístřešku s lavicemi na svačinu. Volný čas jsme vyplnili skládáním puzzle tanečnic a letních motivů, přiřazováním stop ke zvířatům.

09. 08. 2017

SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE STÍNU STROMŮ

Soutěžní odpoledne u Domovinky proběhlo ve stínu stromů. Dalo by se říct, že účastníci soutěží i pořadatelé z NADĚJE byli dost odvážní. Na prostranství u Domovinky na Jiráskově nábřeží děti mohly soutěžit v soutěžích, které nebyly dle předchozího plánu zaměřeny na míčové a pohybové hry na hřištích, ale počasí neporučíte a sluníčko vážně dost hřálo.

NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Nemám kde bydlet

Přišli jste o bydlení nebo vám v blízké době hrozí vystěhování? Obraťte se na Oddělení sociální práce a po...

Více

Mám dluhy

Jste v dluhové pasti a nevíte kudy dál? Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městsk&eacu...

Více

Pečuji o staré rodiče, prarodiče, tetu, …

Péče o seniory v domácím prostředí zahrnuje celou řadu otázek. Zvládá rodina péči o seniory samostatně nebo potřebuje pomoc pečovate...

Více

Máme dluhy - Jsme v dluhové pasti a nevíme kudy dál?

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na organizaci THEIA &...

Více
Více dotazů