NOVINKY/CO BYLO

Co přináší dobrovolnictví? III.

14. 08. 2017

Vážení čtenáři, příznivci a dobrovolníci, přinášíme další ze série rozhovorů s našimi dobrovolníky. Slečna Lada je budoucí studentkou 2.ročníku SOŠ ve Volyni a členkou Sboru dobrovolných hasičů.

Co Tě přimělo k tomu, aby ses do Bona přihlásila (myšlenka, nápad, idea)?

Při přednášce mě zaujala činnost dobrovolnictví o které byla řeč a řekla jsem si: Proč bych nemohla i já něco podobného zkusit?. Nejen, že tato činnost slouží pro dobrou věc, ale osobně mi, jako studentce sociální činnosti, může pomoci získat znalosti pro studium a především do života.


Jak jsi vnímala přijímací proces? Byl pro Tebe náročný nebo naopak?

Přijímací proces byl pro mě velmi příjemný. Dorazila jsem do Písku do Bona, kde jsem se měla setkat s paní Markétou Kracíkovou, která u nás na škole dělala přednášku. Dále také s paní Mgr. Vlaďkou Zborníkovou ze sdružení Švagr, se kterou jsem měla jet na tábor. Obě paní byly velmi příjemné a díky tomu byl celý přijímací proces příjemný a přátelský.

K samotnému táboru - co Tě nejvíce překvapilo? Ať už pozitivně nebo negativně?

Na tábor jsem se velmi těšila, především na děti. Trochu jsem se bála jestli to s dětmi zvládnu, ale když jsem přijela na tábor tak mě příjemně překvapily. Popravdě jsem čekala horší - více zátěžové situace a dny, než ve skutečnosti byly. Vedoucí měli pro děti připravený nádherný a pestrý program. Děti se bavily a zároveň učily novým věcem.

Jakou novou zkušenosti Ti dobrovolnictví na táboře přineslo? Je něco, v čem jsi se tam zdokonalila?

Zkušeností mám mnoho. Na táboře byly děti od 4 do 15 let, mohla jsem vidět spoustu různých postojů k připravenému programu. Musela jsem se naučit, že nemohu být pro děti pokaždé kamarádka, ale někdy je potřeba jít příkladem a někdy musím umět zvýšit hlas a umět zavelet, vybudovat si silnější autoritu.

Kdybys měla někomu jakoukoliv dobrovolnickou činnost doporučit, co bys mu řekla?

Určitě bych se pochlubila svou zkušeností a vřele doporučila.

Pojedeš i příští rok?

Určitě, pokud nám do toho nezasáhne rodinná dovolená nebo jiná akce, ráda bych jela znovu.

Lado, děkuji za potěšující rozhovor a těším se, až se opět uvidíme.

--
Bonum - dobrovolnické centrum při Oblastní charitě Písek
tel. +420731549777
Facebook - /dobrovolnicipisek/
web: dobrovolnicipisek.charita.cz

19. 01. 2018

Potěšili básničkou, písničkou a aktivitou

V úterý 16. ledna jsme se opět setkali v Seniorském domě v Čelakovského ulici. S kým a kdo? Senioři z domu a předškoláci z pobočky NADĚJE v Písku, kteří přišli na návštěvu a potěšit. Bezmála třicítka seniorů sledovala vystoupení přednášejících a zpívajících dětí ve věku 4 – 6 let.

18. 01. 2018

Tříkrálová sbírka – poprvé na vlastní kůži

Koncem listopadu jsem dostala písemné instrukce mých předchůdkyň a padla na mne mírná skepse. Vůbec mi nebylo jasné, jak kvalitně vše zvládnu. V soukromém životě ťukalo na dveře naše nejmilejší 5. roční období – Advent a Vánoce, do toho jsem organizačně zajišťovala adventní akce Oblastní charity, částí úvazku jsem byla vázaná v Charitní poradně a pohled na vybavení pro Tříkrálovou sbírku také nebyl nejveselejší.

18. 01. 2018

Výsledky Tříkrálové sbírky 2018

CELKEM KOLEDNÍCI VYBRALI REKORDNÍ ČÁSTKU 131 819,-Kč! Všem koledníkům, kterých se letos sešlo přes sto, a štědrým dárcům děkujeme za pomoc dobré věci!

NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Nemám kde bydlet

Přišli jste o bydlení nebo vám v blízké době hrozí vystěhování? Obraťte se na Oddělení sociální práce a po...

Více

Máme dluhy - Jsme v dluhové pasti a nevíme kudy dál?

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na organizaci THEIA &...

Více

Pečuji o staré rodiče, prarodiče, tetu, …

Péče o seniory v domácím prostředí zahrnuje celou řadu otázek. Zvládá rodina péči o seniory samostatně nebo potřebuje pomoc pečovate...

Více

Jsem sám/sama a potřebuji pomoc

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku. Sociální pr...

Více
Více dotazů