NOVINKY/CO BYLO

Projekt Půjčovna kompenzačních pomůcek

11. 10. 2017

Vy rozhodujete, my pomáháme – Tesco Store ČR a.s. a Nadační fond Tesco a Jihočeské centrum rovných příležitostí z. ú., pracoviště Písek

Rádi bychom Vás informovali o skvělé zprávě. Podařilo se nám dostat se mezi 3 vybrané projekty a zapojit se tím do soutěže o podporu zákazníků firmy Tesco Store ČR a.s. v hypermarketu Písek. Výsledný projekt, který získá nejvíce hlasů, bude finančně podpořen částkou 30 tisíc korun.
Chtěla bych Vás tedy tímto vyzvat a požádat o Vaši pomoc. Za každý Váš nákup v období od 3. 10. do 31. 10. 2017 je možné získat hlasovací žeton, ten následně u vstupních dveří vhodit do hlasovacího boxu projektu, který se Vám nejvíce zamlouvá a tím jej podpořit.

logo tescostore      Naše organizace Jihočeské centrum rovných příležitostí z. ú., pracoviště Písek se účastní projektem Půjčovna kompenzačních pomůcek.

Máme cíl zabezpečit dostupnost široké nabídky kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro osoby, které se nacházejí v obtížných životních situacích. Pomůcky půjčujeme bez zálohy (kauce). Dokážeme pomoci s výběrem i následným zajištěním vhodné pomůcky. Půjčujeme např. elektricky polohovatelné postele včetně matrace a hrazdy, stolky k lůžku, invalidní mechanické vozíky, různé druhy chodítek, hole, nástavce na WC, toaletní židle, sprchovací židle a sedačky do vany. Půjčujeme pomůcky těm, kteří pomůcku potřebují např.: po úrazu, operaci, při zhoršení zdravotním stavu, v době čekání na předepsání pomůcky lékařem, popř. po dobu opravy nebo úpravy vlastní pomůcky. V případě zájmu klienta mu pomůžeme s vyřízením získání pomůcky vlastní.

Děkujeme Vám všem za Vaši pomoc. Pokud v tomto projektu vyhrajeme, rádi bychom za získané prostředky zakoupili další pomůcky, které by rozšířili naši současnou nabídku pomůcek.

 

S pozdravem

Mgr. Libuše Kozelková, DiS.
sociální pracovnice a vedoucí pracoviště Písek

Jihočeské centrum rovných příležitostí, z. ú.,
pracoviště Písek
Adresa: Palackého sady 185, Písek, 397 01
Tel: 722 922 397, 382 212 343
www.jczps.cz; e-mail: pisek@jczps.cz

 

02. 07. 2018

Čtvrtá výstava předškoláků v knihovně

Předškolní kluby NADĚJE a Městská knihovna v Písku zahájily čtvrtou výstavu dětí. Práce i fotografie dětí ze spolupráce v knihovně či z činností předškolních klubů je možné si prohlédnout u dětského oddělení v prvním patře knihovny. V úvodu vernisáže představila lektorka knihovny Radka Ryjáčková letošní společný projekt s názvem "Rokem se zvířaty ze statku"

22. 06. 2018

Diacel tentokrát na Berounce

V minulých letech vyrazili sportovní nadšenci z Diacelu Písek na Lužnici, Otavu a Vltavu. Letos padla volba na Berounku. Berounka je krásná, ale málo teče. Ještěže několik dní před plánovanou akci pršelo, jinak by to byla bída.

07. 06. 2018

Dobrovolnické centrum Bonum pro Léto v rytmu dobré vůle hledá

Táborové vedoucí pro organizaci Švagr (www.svagr.net), 1. – 12. 7. Hříběcí u Pelhřimova, téma Knihovna, vhodné pro 17+, žádné předchozí zkušenosti nejsou požadované – na místě je tým, který Vás podpoří a vše vysvětlí. Doprava z Písku, pobyt a strava ZDARMA. Podrobnosti na vyžádání.

NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Pečuji o dítě s postižením

V této otázce velmi záleží na věku dítěte. Od jednoho roku věku dítěte má zákonný zástupce dítěte možno žáda...

Více

Jsem sám/sama a potřebuji pomoc

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku. Sociální pr...

Více

Máme dluhy - Jsme v dluhové pasti a nevíme kudy dál?

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na organizaci THEIA &...

Více

Vracím se z výkonu trestu

O pomoc se můžete obrátit k sociální kurátorce Oddělení sociální práce a pomoci Městského úřadu v Písku. Mů...

Více
Více dotazů