NOVINKY/CO BYLO

Projekt Půjčovna kompenzačních pomůcek

11. 10. 2017

Vy rozhodujete, my pomáháme – Tesco Store ČR a.s. a Nadační fond Tesco a Jihočeské centrum rovných příležitostí z. ú., pracoviště Písek

Rádi bychom Vás informovali o skvělé zprávě. Podařilo se nám dostat se mezi 3 vybrané projekty a zapojit se tím do soutěže o podporu zákazníků firmy Tesco Store ČR a.s. v hypermarketu Písek. Výsledný projekt, který získá nejvíce hlasů, bude finančně podpořen částkou 30 tisíc korun.
Chtěla bych Vás tedy tímto vyzvat a požádat o Vaši pomoc. Za každý Váš nákup v období od 3. 10. do 31. 10. 2017 je možné získat hlasovací žeton, ten následně u vstupních dveří vhodit do hlasovacího boxu projektu, který se Vám nejvíce zamlouvá a tím jej podpořit.

logo tescostore      Naše organizace Jihočeské centrum rovných příležitostí z. ú., pracoviště Písek se účastní projektem Půjčovna kompenzačních pomůcek.

Máme cíl zabezpečit dostupnost široké nabídky kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro osoby, které se nacházejí v obtížných životních situacích. Pomůcky půjčujeme bez zálohy (kauce). Dokážeme pomoci s výběrem i následným zajištěním vhodné pomůcky. Půjčujeme např. elektricky polohovatelné postele včetně matrace a hrazdy, stolky k lůžku, invalidní mechanické vozíky, různé druhy chodítek, hole, nástavce na WC, toaletní židle, sprchovací židle a sedačky do vany. Půjčujeme pomůcky těm, kteří pomůcku potřebují např.: po úrazu, operaci, při zhoršení zdravotním stavu, v době čekání na předepsání pomůcky lékařem, popř. po dobu opravy nebo úpravy vlastní pomůcky. V případě zájmu klienta mu pomůžeme s vyřízením získání pomůcky vlastní.

Děkujeme Vám všem za Vaši pomoc. Pokud v tomto projektu vyhrajeme, rádi bychom za získané prostředky zakoupili další pomůcky, které by rozšířili naši současnou nabídku pomůcek.

 

S pozdravem

Mgr. Libuše Kozelková, DiS.
sociální pracovnice a vedoucí pracoviště Písek

Jihočeské centrum rovných příležitostí, z. ú.,
pracoviště Písek
Adresa: Palackého sady 185, Písek, 397 01
Tel: 722 922 397, 382 212 343
www.jczps.cz; e-mail: pisek@jczps.cz

 

11. 12. 2017

ADVENTNÍ PRAHA A MEFISTO

Na sobotu 9. prosince 2017 byl naplánován zájezd do Prahy s Diacelem Písek. O letošní byl obrovský zájem – byl prodaný za 3 dny. Za vánoční Prahou vydalo celkem 50 účastníků nejen rodičů a dětí.

06. 12. 2017

PODĚKOVÁNÍ OD MINISTRA ŠKOLSTVÍ

Ve středu 25. 10. 2017 se na ministerstvo školství ve Velkém zrcadlovém sále Rohanského paláce uskutečnilo slavnostní předání čestného uznání studentům z ČVUT z týmu X GLU za úspěch v mezinárodní soutěži Imagine Cup, kterou v USA obrovské konkurenci 50 projektů z celého světa vyhráli s chytrým glukometrem ve velikosti kreditní karty. Čestné uznání předával ministr školství Stanislav Štech a Robert Plaga, náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu. Na slavnost byla pozvaná i Zdenka Staňková jako zástupce Diacelu Písek. Pan ministr jí předal květinu a poděkoval za práci pro diabetické děti.

06. 12. 2017

BESEDA „CUKROVKA A SPORT“

V sobotu 18.11.2017 uspořádal Diacel Písek v Café restaurantu U Kamenného mostu další besedu, která se týká velmi závažného onemocnění – diabetes mellitus. Akce byla určena pro všechny, koho problematika diabetu zajímá. Kromě členů Diacelu Písek – rodičů a dětí z Písku, Strakonic, Radomyšle, Kovářova, Temelína, Týna nad Vltavou, Vodňan a Nahošína, přišli i další, kteří se o besedě dozvěděli z tisku. Sešlo se 30 účastníků.

NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Nemám co jíst

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na Oblastní ch...

Více

Mám dluhy – jsem v dluhové pasti a nevím kudy dál

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na organizaci THEIA &...

Více

Máme dluhy - Jsme v dluhové pasti a nevíme kudy dál?

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na organizaci THEIA &...

Více

Pečuji o dospělou osobu s postižením

Péče o osoby se zdravotním postižením v domácím prostředí zahrnuje celou řadu otázek. Zvládá rodina péči samostatně neb...

Více
Více dotazů