NOVINKY/CO BYLO

Projekt Půjčovna kompenzačních pomůcek

11. 10. 2017

Vy rozhodujete, my pomáháme – Tesco Store ČR a.s. a Nadační fond Tesco a Jihočeské centrum rovných příležitostí z. ú., pracoviště Písek

Rádi bychom Vás informovali o skvělé zprávě. Podařilo se nám dostat se mezi 3 vybrané projekty a zapojit se tím do soutěže o podporu zákazníků firmy Tesco Store ČR a.s. v hypermarketu Písek. Výsledný projekt, který získá nejvíce hlasů, bude finančně podpořen částkou 30 tisíc korun.
Chtěla bych Vás tedy tímto vyzvat a požádat o Vaši pomoc. Za každý Váš nákup v období od 3. 10. do 31. 10. 2017 je možné získat hlasovací žeton, ten následně u vstupních dveří vhodit do hlasovacího boxu projektu, který se Vám nejvíce zamlouvá a tím jej podpořit.

logo tescostore      Naše organizace Jihočeské centrum rovných příležitostí z. ú., pracoviště Písek se účastní projektem Půjčovna kompenzačních pomůcek.

Máme cíl zabezpečit dostupnost široké nabídky kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro osoby, které se nacházejí v obtížných životních situacích. Pomůcky půjčujeme bez zálohy (kauce). Dokážeme pomoci s výběrem i následným zajištěním vhodné pomůcky. Půjčujeme např. elektricky polohovatelné postele včetně matrace a hrazdy, stolky k lůžku, invalidní mechanické vozíky, různé druhy chodítek, hole, nástavce na WC, toaletní židle, sprchovací židle a sedačky do vany. Půjčujeme pomůcky těm, kteří pomůcku potřebují např.: po úrazu, operaci, při zhoršení zdravotním stavu, v době čekání na předepsání pomůcky lékařem, popř. po dobu opravy nebo úpravy vlastní pomůcky. V případě zájmu klienta mu pomůžeme s vyřízením získání pomůcky vlastní.

Děkujeme Vám všem za Vaši pomoc. Pokud v tomto projektu vyhrajeme, rádi bychom za získané prostředky zakoupili další pomůcky, které by rozšířili naši současnou nabídku pomůcek.

 

S pozdravem

Mgr. Libuše Kozelková, DiS.
sociální pracovnice a vedoucí pracoviště Písek

Jihočeské centrum rovných příležitostí, z. ú.,
pracoviště Písek
Adresa: Palackého sady 185, Písek, 397 01
Tel: 722 922 397, 382 212 343
www.jczps.cz; e-mail: pisek@jczps.cz

 

16. 03. 2018

„Děti v muzeu nejen pekly“

V uplynulých dnech navštívily Prácheňské muzeum v Písku děti z předškolních klubů NADĚJE. Paní lektorka Marcela Drhovská vysvětlila dětem velikonoční zvyky a tradice přímo v expozicích. S tradičními velikonočními předměty byly děti seznámeny interaktivní formou.

16. 03. 2018

Komunitní plánování rozvoje sociálních služeb pro ORP Písek

V březnu 2018 bylo ve spolupráci s organizací SOS Šumavsko, z.ú. Malenice zahájeno komunitní plánování rozvoje sociálních služeb na Písecku. Všeobecným cílem projektu je podpora poskytování sociálních služeb pro seniory, řešení kapacity pobytových služeb a špatná dostupnost terénních služeb pro rodiny s dětmi, dále také začleňování sociálně vyloučených osob a osob ohrožených sociálním vyloučením cestou kvalitních sociálních služeb. Cílem je zapojit do procesu plánování všechny cílové skupiny, kterými jsou zadavatelé, poskytovatelé, uživatelé sociálních služeb a v neposlední řadě i aktivní veřejnost, která se o tuto problematiku zajímá. Důležité je taktéž zaměřit pozornost na samosprávu – zajistit její informovanost o problematice sociální oblasti.

13. 03. 2018

Donášková služba v MěK Písek

Je určena zdravotně znevýhodněným občanům, kterým může přístup do naší knihovny dělat problémy . Vybrané knihy dopravíme přímo do domácností. Jediné co musíte udělat, je nahlásit své jméno, adresu a knihy, o které máte zájem. Ty Vám v dohodnutém termínu přivezeme.

NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Pečuji o staré rodiče, prarodiče, tetu, …

Péče o seniory v domácím prostředí zahrnuje celou řadu otázek. Zvládá rodina péči o seniory samostatně nebo potřebuje pomoc pečovate...

Více

Nemám co jíst

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na Oblastní ch...

Více

Jsem osobou se zdravotním postižením a potřebuji pomoci

Důležité je, v jaké oblasti pomoc potřebujete? Zda se jedná o zajištění osobní asistence a pečovatelských služeb nebo zda potřebujete pomoc...

Více

Mám dluhy – jsem v dluhové pasti a nevím kudy dál

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na organizaci THEIA &...

Více
Více dotazů