NOVINKY/CO BYLO

Projekt Půjčovna kompenzačních pomůcek

11. 10. 2017

Vy rozhodujete, my pomáháme – Tesco Store ČR a.s. a Nadační fond Tesco a Jihočeské centrum rovných příležitostí z. ú., pracoviště Písek

Rádi bychom Vás informovali o skvělé zprávě. Podařilo se nám dostat se mezi 3 vybrané projekty a zapojit se tím do soutěže o podporu zákazníků firmy Tesco Store ČR a.s. v hypermarketu Písek. Výsledný projekt, který získá nejvíce hlasů, bude finančně podpořen částkou 30 tisíc korun.
Chtěla bych Vás tedy tímto vyzvat a požádat o Vaši pomoc. Za každý Váš nákup v období od 3. 10. do 31. 10. 2017 je možné získat hlasovací žeton, ten následně u vstupních dveří vhodit do hlasovacího boxu projektu, který se Vám nejvíce zamlouvá a tím jej podpořit.

logo tescostore      Naše organizace Jihočeské centrum rovných příležitostí z. ú., pracoviště Písek se účastní projektem Půjčovna kompenzačních pomůcek.

Máme cíl zabezpečit dostupnost široké nabídky kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro osoby, které se nacházejí v obtížných životních situacích. Pomůcky půjčujeme bez zálohy (kauce). Dokážeme pomoci s výběrem i následným zajištěním vhodné pomůcky. Půjčujeme např. elektricky polohovatelné postele včetně matrace a hrazdy, stolky k lůžku, invalidní mechanické vozíky, různé druhy chodítek, hole, nástavce na WC, toaletní židle, sprchovací židle a sedačky do vany. Půjčujeme pomůcky těm, kteří pomůcku potřebují např.: po úrazu, operaci, při zhoršení zdravotním stavu, v době čekání na předepsání pomůcky lékařem, popř. po dobu opravy nebo úpravy vlastní pomůcky. V případě zájmu klienta mu pomůžeme s vyřízením získání pomůcky vlastní.

Děkujeme Vám všem za Vaši pomoc. Pokud v tomto projektu vyhrajeme, rádi bychom za získané prostředky zakoupili další pomůcky, které by rozšířili naši současnou nabídku pomůcek.

 

S pozdravem

Mgr. Libuše Kozelková, DiS.
sociální pracovnice a vedoucí pracoviště Písek

Jihočeské centrum rovných příležitostí, z. ú.,
pracoviště Písek
Adresa: Palackého sady 185, Písek, 397 01
Tel: 722 922 397, 382 212 343
www.jczps.cz; e-mail: pisek@jczps.cz

 

10. 10. 2017

Co přináší dobrovolnictví? IV.

Vážení čtenáři, dobrovolníci, příznivci a fandové, dnes Vám přinášíme další část ze série rozhovorů s našimi dobrovolníky. Nyní se slečnou Annou, 24let, která se zúčastnila našeho programu Výletníci.

18. 08. 2017

ODVETNÝ FOTBALOVÝ TURNAJ V PURKRATICÍCH

V Purkraticích se sešlo dvaadvacet dětí školou povinných. Z toho 15 dětí v botaskách a kopačkách, které se chystaly sehrát souboj družstev s fotbalovým míčem o putovní pohár. Paradoxně se proti prvnímu turnaji v červenci sešlo více děvčat než chlapců. To však nebránilo tomu, aby jsme viděli kvalitní fotbalové momenty.

18. 08. 2017

„TANČÍME PRO RADOST“

Ranní počasí nenasvědčovalo tomu, že se nám dnešní akce vydaří bez deště. Děti se sešly v 9,30h. v klubu Ostrov na Nábřeží na generální zkoušku. Pak jsme se všichni přesunuli na zastávku ČSAD a vyčkávali příjezdu autobusu. Bohužel se to neobešlo bez deště. Autobus nás dovezl do Chlaponic, odkud jsme se pěšky přesunuli do Mladotic. Zde děti využily herních prvků dětského hřiště a přístřešku s lavicemi na svačinu. Volný čas jsme vyplnili skládáním puzzle tanečnic a letních motivů, přiřazováním stop ke zvířatům.

NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Jsem osobou se zdravotním postižením a potřebuji pomoci

Důležité je, v jaké oblasti pomoc potřebujete? Zda se jedná o zajištění osobní asistence a pečovatelských služeb nebo zda potřebujete pomoc...

Více

Nemám kde bydlet

Přišli jste o bydlení nebo vám v blízké době hrozí vystěhování? Obraťte se na Oddělení sociální práce a po...

Více

Mám dluhy – jsem v dluhové pasti a nevím kudy dál

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na organizaci THEIA &...

Více

Mám dluhy

Jste v dluhové pasti a nevíte kudy dál? Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městsk&eacu...

Více
Více dotazů