NOVINKY/CO BYLO

S LAMPIONEM PO DESÁTÉ

07. 11. 2018

Již desátým ročníkem bude akce pro děti všech středisek NADĚJE a to lampió-nový průvod ke svátku Svatého Martina, na který srdečně zveme ve čtvrtek 8.11. ke středisku NADĚJE na Nábřeží.

Děti si v klubovnách připravují své lampióny již od čtvrtka v rámci Klubu rukodělek a moc se těší. Sejdeme se jako obvykle u modré lávky na Nábřeží. Těšíme se na rozmanité lampióny a lampičky dětí a budeme společně očekávat příchod svatého Martina. Průvod od modré lávky projde trasou po městě, ale určitě nepůjdeme stejnou cestou jako vloni, tak se přijďte připojit včas. Doufáme, že se zase sejdeme v hojném počtu jako v předešlých letech. Trasa je sjízdná i s kočárky. Nezapomeňte si vzít s sebou náhradní svíčky, sirky, špejle a dobrou náladu. V závěru akce Vás čeká malé překvapení.

 Hana Šefránková, vedoucí práce s dětmi a mládeží

15. 10. 2018

POZVÁNKA NA KULATÝ STŮL NA TÉMA OPATROVNICTVÍ, DOBROVOLNICTVÍ

dovolujeme si Vás pozvat na jednání u kulatého stolu v rámci Komunitního plánování. Jednání se uskuteční také v rámci Setkávání neziskových organizací „KoKo“. Tématem bude mimo jiné i opatrovnictví. V této souvislosti jsme pozvali na setkání i Mgr. Ondřeje Mörtla z okresního soudu v Písku, který přislíbil svou účast. Informace o době a místě konání naleznete v příloze.

26. 09. 2018

NADĚJE PÍSEK - POTRAVINOVÁ POMOC

NADĚJE, pobočka Písek od září 2018 navázala spolupráci s Potravinovou bankou Jihočeského kraje. Cílem spolupráce je distribuovat potraviny jednotlivcům a rodinám s dětmi v tíživé životní situaci.

NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Nemám dost peněz na bydlení a jídlo

Veškeré dávky jsou vypláceny na místně příslušném úřadu práce dle místa vašeho trvalého bydliště. ...

Více

Pečuji o dospělou osobu s postižením

Péče o osoby se zdravotním postižením v domácím prostředí zahrnuje celou řadu otázek. Zvládá rodina péči samostatně neb...

Více

Vracím se z výkonu trestu

O pomoc se můžete obrátit k sociální kurátorce Oddělení sociální práce a pomoci Městského úřadu v Písku. Mů...

Více

Jsem sám/sama a potřebuji pomoc

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku. Sociální pr...

Více
Více dotazů