NOVINKY/CO BYLO

TŘI AKCE PŘEDŠKOLÁKŮM

22. 12. 2018

V předvánočním shonu jsme se zastavili a dopřáli tři akce dětem z třech předškolních klubů NADĚJE. Muzeum, knihovnu a besídku

První akcí byla návštěva Prácheňského muzea. Navštívili jsme s dětmi výstavu "Vojtěch Kubašta - papírový génius". Byla nám lektorkou Klárou představena papírová leporela nejen s vánoční tématikou, různé rozkládací papírové pohyblivé pohádkové knihy a trojrozměrné betlémy z papíru. Po prohlídce jsme navázali výtvarnou dílnou, kterou nás prováděla lektorka Marcela. Děti si na předtištěné polotovary nanesly barevná pozadí za Marii, Josefa a Ježíška v jesličkách. Anilinové barvy zapouštěly do mokrého povrchu. Další částí práce bylo vybarvit fixem figurky, oslíka a krávu, vystříhat a nalepit na připravený polotovar. Do zářezů se pak vsadili dva chlapci, kterými se dalo v drážkách hýbat. Na zpáteční cestě jsme si prohlédli dřevěný betlém u Starého mostu, který byl totožný s naším papírovým.

 

Další akcí byla návštěva knihovny. Zde nás čekalo překvapení, jiné prostory i jiná lektorka. Lektorka Štěpánka nás v klubovně knihovny uvítala u velikého plátna. Děti se nedaly změnou zaskočit a reagovaly spontánně. Povídali jsme si o zvycích v rodinách v době adventu,  o kouzle Vánoc, o Mikuláši, andělovi a čertovi, prostě o prosincových tradicích, které již proběhly nebo nás ještě čekají. zazněla i přání na dárky pod stromeček. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, zopakovali si, jak se v zimě oblékat. Recitovali jsme básničky, zpívali písničky i vánoční koledy. Nechyběly Mikulášské  omalovánky. A plátno v klubovně není jen tak!  Také jsme si promítli pohádku Krtek a Vánoce. Celým programem nás Štěpánka provázela s fixem v ruce a malovali jsme si vše společně na flipchartu na velké papíry, což nám velmi pomohlo při závěrečném shrnutí lekce.

Poslední akcí týdne bylo vánoční posezení s čekáním na Ježíška. Za poslechu koled a při svitu a vůni svíček jsme vytvářeli vánoční přáníčka pro rodinu, jedli donesené cukroví a tančili. Těšení na Ježíška bylo u konce, když se objevil a přinesl nám do klubu hračky, stavebnice a puzzle. Děti si dárky vybalily a se vším si hrály až do příchodu rodičů.

Hana Šefránková, vedoucí práce s dětmi a mládeží

17. 01. 2019

VÝSLEDKY TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY NA PÍSECKU

VÁŽENÍ PŘÁTELÉ CHARITNÍHO DÍLA, VÝSLEDKY LETOŠNÍ TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY JSOU TADY! DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ PŘILOŽILI RUKU K DOBRÉMU DÍLU, VŠEM KTEŘÍ PŘISPĚLI DO KASIČEK KOLEDNÍČKŮ A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ NAŠÍM RODINNÝM PŘÍSLUŠNÍKŮM, KTEŘÍ NÁM PRO VÝKON CHARITNÍHO DÍLA POSKYTUJÍ PEVNÉ RODINNÉ ZÁZEMÍ!

15. 01. 2019

POZVÁNKA na jednání pracovní skupiny OSOBY V NEPŘÍZNIVÉ SOCIÁLNÍ SITUACI

POZVÁNKA na jednání pracovní skupiny OSOBY V NEPŘÍZNIVÉ SOCIÁLNÍ SITUACI dne 29. ledna 2019 od 9.30 hodin v Městském středisku sociálních služeb (Nábřeží 1 máje 2142, Písek)

15. 01. 2019

POZVÁNKA na jednání pracovní skupiny RODINY S DĚTMI

POZVÁNKA na jednání pracovní skupiny RODINY S DĚTMI projektu „Komunitní plánování rozvoje sociálních služeb pro ORP Písek“ dne 29. ledna 2019 od 13.00 hodin v Arkádě - sociálně psychologickém centru, z.ú. (Husovo nám. 2/24, Písek)

NEJČASTĚJSÍ DOTAZY

Pečuji o dospělou osobu s postižením

Péče o osoby se zdravotním postižením v domácím prostředí zahrnuje celou řadu otázek. Zvládá rodina péči samostatně neb...

Více

Nemám co jíst

Obraťte se na Oddělení sociální práce a pomoci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Písku nebo na Oblastní ch...

Více

Jsem osobou se zdravotním postižením a potřebuji pomoci

Důležité je, v jaké oblasti pomoc potřebujete? Zda se jedná o zajištění osobní asistence a pečovatelských služeb nebo zda potřebujete pomoc...

Více

Vracím se z výkonu trestu

O pomoc se můžete obrátit k sociální kurátorce Oddělení sociální práce a pomoci Městského úřadu v Písku. Mů...

Více
Více dotazů